Amphenol Anytek VF4272500000G
Part No.:
VF4272500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 42POS VERT 5MM
Shipping
VF4272500000G Information
Number of Positions:
42
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C