Amphenol Anytek VF1670500000G
Part No.:
VF1670500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM
Shipping
VF1670500000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C