Amphenol Anytek VE2131500000G
Part No.:
VE2131500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 3.81MM
Shipping
VE2131500000G Information
Number of Positions:
21
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C