Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | V-C1100-P00G-PQ-G |
| Manufacturer | AMD |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Memory Size | 8GB |
| Bandwidth | 460GB/s |
| LUTs | 872k |
| INT8 TOPs | - |
| Interface | PCI Express |
| Power (Watts) | 75W |
| Cooling Type | Heat Sink |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Weight | - |
The following parts include "V-C1100-P00G-PQ-G" in Silicon Labs V-C1100-P00G-PQ-G.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.