Amphenol Anytek V81951520000G
Part No.:
V81951520000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM
Shipping
V81951520000G Information
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C