Amphenol Anytek V80731500000G
Part No.:
V80731500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM
Shipping
V80731500000G Information
Number of Positions:
7
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
14-30 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C