Amphenol Anytek V80551520000G
Part No.:
V80551520000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
Shipping
V80551520000G Information
Number of Positions:
5
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-24 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C