Amphenol Anytek V50531530000G
Part No.:
V50531530000G
Description:
TERM BLOCK RCPT 5POS 3.81MM
Shipping
V50531530000G Information
Number of Positions:
5
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
14-28 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C