Amphenol Anytek V50451520000G
Part No.:
V50451520000G
Description:
TERM BLOCK RCPT 4POS 5.08MM
Shipping
V50451520000G Information
Number of Positions:
4
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-30 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C