V440MC02-LF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | V440MC02-LF |
| Manufacturer | Z-Communications, Inc. |
| Series | V |
| Package/Case | - |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 370 ~ 460MHz |
| Frequency - Center | 415MHz |
| Voltage - Supply | 5V |
| Tuning Voltage (VDC) | - |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -8 |
| Icc Max | 18mA |
| Pushing (MHz/V) | 1 |
| Power (dBm) | 7.5 ±3.5 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -107 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Height | 0.220" (5.59mm) |
The following parts include "V440MC02-LF" in Silicon Labs V440MC02-LF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.