Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | V350ME14-LF |
| Manufacturer | Z-Communications, Inc. |
| Series | V |
| Package/Case | - |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 250 ~ 400MHz |
| Frequency - Center | 325MHz |
| Voltage - Supply | 3V |
| Tuning Voltage (VDC) | - |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -20 |
| Icc Max | 13mA |
| Pushing (MHz/V) | 3 |
| Power (dBm) | 3 ±3 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -105 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Height | 0.130" (3.30mm) |
The following parts include "V350ME14-LF" in Silicon Labs V350ME14-LF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.