Amphenol Anytek V30301800000G
Part No.:
V30301800000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 3POS 5MM PCB
Shipping
V30301800000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
V3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal and Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V