V25W.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | V25W |
| Manufacturer | Mide Technology Corporation |
| Series | Volture™ |
| Package/Case | Cantilever Piezo Film (Wafer) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Sensor Type | Acceleration |
| Sensing Range | 60Hz ~ 140Hz |
| Sensitivity | - |
| Output Type | Analog |
| Power - Rated | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Features | Piezoelectric Vibration Energy Harvesting, Hermetically Sealed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | PC Pins |
The following parts include "V25W" in Silicon Labs V25W.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.