Nichicon UVZ2AR22MDD1TA
Part No.:
UVZ2AR22MDD1TA
Description:
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL
Shipping
UVZ2AR22MDD1TA Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
3.4 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
6.8 mA @ 10 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)