Nichicon UMT1E330MDD1TE
Part No.:
UMT1E330MDD1TE
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL TH
Shipping
UMT1E330MDD1TE Information
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)