Samtec Inc. TW-30-08-T-S-500-125
Part No.:
TW-30-08-T-S-500-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-30-08-T-S-500-125 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.206" (5.232mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)