Samtec Inc. TW-25-01-L-S-125-090
Part No.:
TW-25-01-L-S-125-090
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 25POS
Shipping
TW-25-01-L-S-125-090 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
25
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height:
0.125" (3.175mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)