Samtec Inc. TW-24-02-L-S-120-107
Part No.:
TW-24-02-L-S-120-107
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-24-02-L-S-120-107 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.107" (2.718mm)