Samtec Inc. TW-17-10-G-S-360-125
Part No.:
TW-17-10-G-S-360-125
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 17POS
Shipping
TW-17-10-G-S-360-125 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
17
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)