Samtec Inc. TW-17-04-T-D-276-140
Part No.:
TW-17-04-T-D-276-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-04-T-D-276-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height:
0.276" (7.010mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)