Samtec Inc. TW-17-03-TM-D-335-095
Part No.:
TW-17-03-TM-D-335-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-03-TM-D-335-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)