Samtec Inc. TW-16-06-T-D-300-150
Part No.:
TW-16-06-T-D-300-150
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-16-06-T-D-300-150 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.223" (5.664mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)