Samtec Inc. TW-14-09-L-D-216-110
Part No.:
TW-14-09-L-D-216-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Shipping
TW-14-09-L-D-216-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.216" (5.486mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)