Samtec Inc. TW-14-03-S-S-275-150
Part No.:
TW-14-03-S-S-275-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-14-03-S-S-275-150 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)