Samtec Inc. TW-12-12-T-D-800-090
Part No.:
TW-12-12-T-D-800-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-12-T-D-800-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)