Samtec Inc. TW-12-08-G-S-570-100
Part No.:
TW-12-08-G-S-570-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-12-08-G-S-570-100 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height:
0.570" (14.478mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)