Samtec Inc. TW-12-05-S-S-360-125
Part No.:
TW-12-05-S-S-360-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-12-05-S-S-360-125 Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)