Samtec Inc. TW-12-04-L-D-340-120
Part No.:
TW-12-04-L-D-340-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-04-L-D-340-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)