Samtec Inc. TW-11-10-L-D-180-175
Part No.:
TW-11-10-L-D-180-175
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Shipping
TW-11-10-L-D-180-175 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
22
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.259" (6.579mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.175" (4.445mm)