Samtec Inc. TW-10-10-G-D-250-180
Part No.:
TW-10-10-G-D-250-180
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-10-G-D-250-180 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.184" (4.674mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)