Samtec Inc. TW-10-10-G-D-180-215
Part No.:
TW-10-10-G-D-180-215
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-10-G-D-180-215 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.219" (5.550mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.215" (5.461mm)