Samtec Inc. TW-10-09-G-D-170-000
Part No.:
TW-10-09-G-D-170-000
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-09-G-D-170-000 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)