Samtec Inc. TW-10-07-G-D-255-250
Part No.:
TW-10-07-G-D-255-250
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-07-G-D-255-250 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.247" (6.274mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)