Samtec Inc. TW-10-05-G-D-360-135
Part No.:
TW-10-05-G-D-360-135
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-05-G-D-360-135 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.099" (2.515mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)