Samtec Inc. TW-10-05-G-D-308-140
Part No.:
TW-10-05-G-D-308-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-05-G-D-308-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.146" (3.708mm)
Length - Stack Height:
0.308" (7.823mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)