Samtec Inc. TW-10-03-L-D-220-135
Part No.:
TW-10-03-L-D-220-135
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-L-D-220-135 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)