Samtec Inc. TW-10-03-G-D-300-120
Part No.:
TW-10-03-G-D-300-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-G-D-300-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)