Samtec Inc. TW-10-03-G-D-236-157
Part No.:
TW-10-03-G-D-236-157
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-G-D-236-157 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height:
0.236" (5.994mm)
Length - Tail:
0.157" (3.988mm)