Samtec Inc. TW-10-03-G-D-181-177
Part No.:
TW-10-03-G-D-181-177
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Shipping
TW-10-03-G-D-181-177 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height:
0.181" (4.597mm)
Length - Tail:
0.177" (4.496mm)