Samtec Inc. TW-09-12-G-D-820-145
Part No.:
TW-09-12-G-D-820-145
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-12-G-D-820-145 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.820" (20.828mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)