Samtec Inc. TW-09-10-G-D-385-120
Part No.:
TW-09-10-G-D-385-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-10-G-D-385-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height:
0.385" (9.779mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)