Samtec Inc. TW-09-08-G-D-637-092
Part No.:
TW-09-08-G-D-637-092
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-08-G-D-637-092 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.637" (16.180mm)
Length - Tail:
0.092" (2.337mm)