Samtec Inc. TW-09-08-G-D-375-165
Part No.:
TW-09-08-G-D-375-165
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-08-G-D-375-165 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.291" (7.391mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)