Samtec Inc. TW-09-06-G-D-450-095
Part No.:
TW-09-06-G-D-450-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-06-G-D-450-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.128" (3.251mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)