Samtec Inc. TW-09-06-G-D-250-212
Part No.:
TW-09-06-G-D-250-212
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-06-G-D-250-212 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.211" (5.359mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.212" (5.385mm)