Samtec Inc. TW-09-05-L-D-210-100
Part No.:
TW-09-05-L-D-210-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-05-L-D-210-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.284" (7.214mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)