Samtec Inc. TW-09-02-G-D-120-128
Part No.:
TW-09-02-G-D-120-128
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-09-02-G-D-120-128 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.128" (3.251mm)