Samtec Inc. TW-08-09-S-D-189-110
Part No.:
TW-08-09-S-D-189-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-09-S-D-189-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.189" (4.800mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)