Samtec Inc. TW-07-08-G-D-520-145
Part No.:
TW-07-08-G-D-520-145
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-08-G-D-520-145 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.200mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)