Samtec Inc. TW-07-08-G-D-290-270
Part No.:
TW-07-08-G-D-290-270
Description:
CONN HDR 14POS 0.079 STACK T/H
Shipping
TW-07-08-G-D-290-270 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.271" (6.883mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.270" (6.858mm)